poniedziałek, czerwiec 17, 2024
Home > internet > ABC projektowania stron internetowych
internetpozycjonowanie

ABC projektowania stron internetowych

Wiek XXI to wiek rozwoju. To również czas poniekąd opanowany przez… Internet. W obecnych czasach zdecydowana większość z nas nie wyobraża już sobie życia, w którym to dostęp do Internetu byłby niemożliwy lub choćby znacznie ograniczony. W takim zachowaniu nie ma jednak nic dziwnego. Wszak niezwykle użyteczne narzędzie, jakim bez wątpienia jest właśnie Internet, umożliwia nam nie tylko codzienną rozrywkę, kontakt ze znajomymi, przyjaciółmi jak również możliwość zawierania zupełnie nowych znajomości, ale również niepowtarzalną szansę na wypromowanie własnej działalności. Wszystkie powyżej opisane czynności możliwe są naturalnie dzięki istnienie stron internetowych. Nic więc dziwnego, iż każdego dnia coraz więcej osób stara się na własną rękę zarówno tworzyć, jak i projektować wspomniane strony internetowe. Czy jednak jest to zadanie proste? Czy odpowiedniego projektu strony WWW podjąć może się każda osoba zainteresowana omawianą tematyką? NA te, oraz szereg im podobnych pytań, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Po pierwsze: pomysł
Być może nie będzie to stwierdzenie zbyt odkrywcze, niemniej faktem jest, iż początek projektu strony internetowej stanowić powinien dobrze opracowany, pomysł. W pierwszej kolejności należy więc dokładnie zbadać potrzeby użytkowników naszego projektu, zaś następnie – zgodnie ze wspomnianymi potrzebami – zaplanować zarówno rozkład strony jak i dogodny system nawigacji. Opracowanie samej koncepcji stanowić będzie istotne podwaliny naszej strony internetowej, dlatego też brak solidnego podejścia do pierwszego z etapów pracy, skutkować może brakiem jej funkcjonalności.
Po drugie: dobór grafiki
Następnie, jeśli dokonaliśmy już opracowania zarówno koncepcji jak i systemy nawigacji, przystąpić należy do wyboru odpowiedniej grafiki. W tym momencie odpowiedzieć należy sobie na pytanie dotyczące potrzeb naszego klienta. To oczywiste, iż inne potrzeby graficzne wykazywać będzie przykładowo strona o tematyce ubranek dla noworodków, a zupełnie inne serwis poświęcony najnowszym notowaniom giełdowym.
Po trzecie: dobór narzędzi
Naturalnie podczas tworzenia strony WWW niezbędne będzie użycie odpowiednich aplikacji. W zależności zarówno od naszych potrzeb, jak i stanu kieszeni, godnymi polecania są programy płatne, takie jak znany Adobe Photoshop czy też zupełnie darmowy program graficzny GIMP.